Bisiklet Turu

Bisiklet Turu

Tefenni Barajı, Barutlusu kaynak yeri, Salda Gölü, Burdur yaylaları ve Bezirgan Bisiklet Turları için çok elverişlidir.
Yeni başlayanlar için uygun bir rota olup dört mevsim pedallamaya uygundur.

Tefenni Barutlusu kaynak yeri ve Barajı çevresindeki bu rota hafta sonu ve hafta içi denenebilir. Rota üzerinde araç trafiğinin olmaması rotanın daha keyifli hale getirmektedir. Hafta içi ve hafta sonları bireysel yada özel gruplar ve kafileler halinde soluklanmak için kısa bir kaçamak yapılabilir, hatta süreyi biraz uzatıp alaca karanlıkta, akşam serinliğinde bir tur da atabilirsiniz.  Bölgenin henüz keşfedilmemiş olması sizi ayrıca farklı duygular içinde pedal çevirmenize katkıda bulunacaktır.
 
Bezirgan ve Barutlusu Rotası üzerinde serinlemenize su ihtiyacınızı karşılayacak çeşitli doğal kaynak su çeşmeleri mevcuttur, ayrıca Ölüpınarbaşı piknik alanında keyifli zaman geçirebilirsiniz.  

Yorumlar

Yasemin Aygün Cömert
Bu otelde 03.07.2020 tarihinde 2 gece konakladık. Salda’ya gelin damat fotoğraf çekimi için yakınlarda boş otel kalmadığından tereddüt ederek bu oteli tercih ettim. Beklediğimin çok çok üstünde çıktı. Bahçe düzenlemesi, yemekleri, personeller, hizmetler hepsi mükemmeldi. Çok memnun ayrıldık. Oranın havası da bana çok iyi geldi, tertemiz orman içerisinde. Daha uzun kalmayı çok isterdim